Terug naar overzicht
08 juli 2013

En-kwestie: Salaris inleveren

Inschrijven voor onze gratis Digi-kwest nieuwsbrief.

Een derde van de werknemers is bereid om salaris in te leveren, om zo collega's in dienst te kunnen houden die om bedrijfseconomische redenen op de schopstoel zitten. Dat blijkt uit onderzoek onder 1.000 werknemers, uitgevoerd in opdracht van consumentenbudgetsite GewoonOverGeld.nl. Dat is natuurlijk niet waar. Ik bedoel: dat onderzoek zal wel goed zijn, maar de onderzoekspopulatie -althans een derde daarvan- betreft een stelletje huichelaars. Of het zijn werknemers zonder kinderen. Ouders weten: zonder kinderen houd je geld over.
 
Afgelopen week kwamen de twee jongste spruiten vrolijk van school. Wierpen hun rugtasjes in de hoek waarna het gedram om i-pad en tv kon beginnen. Omdat ik mijn goede humeur niet wilde bederven gaf ik snel toe en liet de schooiers kwijlend achter bij de eerder genoemde vermaakmachinerie.
 
Omdat ik in de Linda heb gelezen dat vaders nooit schooltasjes uitpakken en een dergelijke actie door echtgenotes zeer gewaardeerd en wellicht zelfs beloond wordt, raapte ik de twee vodjes op en startte het uitladen. Onder lekke bekers, zwarte bananen, vloeibare appels en onverklaarbare lege snoepverpakkingen, trof ik een envelop aan waarvan de inhoud, ondanks het effect van een lekke beker, nog net leesbaar was. De schoolfotograaf is langs geweest. Mooi.
 
VIER-EN-DER-TIG-EU-RO! Nou is een schoolfotograaf sowieso pertinente onzin. In Nederland zijn 21,7 mobiele telefoonaansluitingen en die apparaten worden niet voor bellen, maar voor ‘appen’ en fotografie gebruikt. Iedereen die iets ‘bijzonderders’ doet dan ademen maakt er een foto van en ‘appt’ hem door of zet hem op facebook. Vind ik niet leuk. Waarom dan een foto maken van een kind op school. Nog in een volledig irreële positie ook, aangezien broertjes en zusje ook samen op de foto moesten. Zo heb ik nu een foto voor me met onze dochter die haar arm een soort van liefdevol om de schouder van haar onwennig kijkende broertje heeft geslagen. Er wordt normaliter ook met die arm geslagen maar zelden liefdevol.  Dat schijnheilige portret  herken ik dus niet en wens daar dan ook niet voor te betalen.
 
Een schoolfotograaf aan het werk houden is hetzelfde als een paard voor je nieuwe Volvo aanspannen. Compleet overbodig, weg ermee, in de WW. Nee, een betere oplossing: ik wil dat al die jokkebrokken van GewoonOverGeld nù een derde van hun salaris inleveren om overbodige schoolfotografen te betalen. En mevrouw Vluggen doet morgen die tassen weer.